Tulevat ottelut

23.4.2014 19:00
Ilves C1 - TFT-98 Ottelupaikka » 26.4.2014 9:00
D2 Green - Esport Oilers Ottelupaikka »

Pelatut ottelut

16.4.2014
Ilves C2 - Ilves C110 - 7 » 13.4.2014 18:40
Ilves E-tytöt - SBS Wirmo keltainen0 - 1 »

Share |

Palkitut aikaisemmat kaudet, klikkaa tästä


ILVES SALIBANDYN PALKITUT  2012-2013


ILVES EDSTUS

MVP Tommi Merto
3 tähteä Joni Henttonen
2 tähteä Ilkka Pärmäkoski
1 tähti Ville Kangasmäki
ILVES M2
MVP Leevi Päivärinta
3 tähteä Sampsa Räty
2 tähteä Henri Rantanen
1 tähti Juho-Pekka Mattila
ILVES A
MVP Hannu Hytönen
3 tähteä Johannes Koskela
2 tähteä Lassi Reunamäki
1 tähti Rufus Kaivo
ILVES B
MVP Joel Granroth
3 tähteä Miikka Virtanen
2 tähteä Jesse Saarnio
1 tähti Otto Mattila
ILVES C2 (98)
MVP Jere Nummi
3 tähteä Markus Niemelä
2 tähteä Tomi Tuominen
1 tähti Joel Peltonen
ILVES D1 (99)
MVP Eero Mäkinen
3 tähteä Oliver Kallio
2 tähteä Onni Salomaa
1 tähti Niko Tuominen
ILVES D2 (00)
MVP Santeri Ronni
3 tähteä Väinö Paavola
2 tähteä Aleksi Toivonen
1 tähti Aake Kastari
ILVES E1 Green (01)
MVP Elias Sorja
3 tähteä Aatu Koivu
2 tähteä Markus Karhula
1 tähti Mikael Sipilä
ILVES E1 Yellow (01)
MVP Samuel Peltonen
3 tähteä Waltteri Mäkelä
2 tähteä Santeri Julmala
1 tähti Daniel Punkka
ILVES E2 East (02)
MVP Roni Kranni
3 tähteä Niclas Jokinen
2 tähteä Kasimir Kähkönen
1 tähti Arttu Jaakola
ILVES E2 West (02)
MVP Arttu Salmi
3 tähteä Ohto Tapio
2 tähteä Joonas Lehtonen
1 tähti Niklas Etholén
ILVES F1 East (03)
MVP Matias Sainio
3 tähteä Henri Jylhä
2 tähteä Heikki Koivisto
1 tähti Eemil Karuveha
ILVES F1 West (03)
MVP Eemeli Huhtakalio
3 tähteä Elias Anson
2 tähteä Mauri Kantola
1 tähti Lasi Aarne
ILVES Naiset
MVP Senja Carlsson
3 tähteä Heidi Mäenpää
2 tähteä Saara Sassi
1 tähti Henna Siekkinen
ILVES D99 tytöt (Palkinnot tasa-arvoisia)
Ella Salonen
Emilia Lintilä
Jasmiina Ilomäki
Ilona Syrjä
ILVES D00 tytöt (Palkinnot tasa-arvoisia)
Nina Takalo
Eepi Nurminen
Sanna Kielinen
Johanna Meskanen
ILVES E- tytöt
MVP Natalia Pitkäkangas
3 tähteä Siiri Syrjänen
2 tähteä Saga Sutinen
1 tähti Lilli Lehtinen


Erikoispalkinnot: Julius Peltonen, Laura Viitanen

Vuoden toimihenkilö: Mika Välimaa Ilves edustus 
Vuoden juniorivalmentaja: Jouko Vähälä Ilves D-tytöt
Vuoden joukkue: Ilves D99 tytöt
Ilves ry viiri 5v Petri Sorja
Jukka Leppänen
Outi Paldanius
Sami Paldanius
Tarja Sorsa
Jari Luukkanen